Anasayfa > Öğretmen - Yönetici Hareketlilik Programı > 2.01.02.04.028 - Döner Sermaye İşletmesi, Eğitim Materyalleri ve Setlerine İlişkin Tasarım Öğretmen Hareketlilik Programı

2.01.02.04.028 - Döner Sermaye İşletmesi, Eğitim Materyalleri ve Setlerine İlişkin Tasarım Öğretmen Hareketlilik Programı

Programın Yapılacağı Okul: ANKARA ETİMESGUT Cezeri Yeşil Teknoloji Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi

Program hakkında

Avrupa Birliği Yeşil Mutabakatı ve Paris İklim Anlaşması gereğince Türkiye, 2050 yılına kadar 60 milyar Avro “Karbon Vergisi” yükü ile karşı karşıyadır.

Bu devasa kaynağı ülke ekonomisine kazandırmak için yapılacak ilk iş, küresel ısınma kaynaklı iklim değişikliği konusunda okullarımızda ve toplum genelinde farkındalık oluşturmaktır.

Yönetici hareketlilik programı ile aşağıdaki temalar çerçevesinde çalışmaya katılan okul yöneticileriyle bilgi ve tecrübelerin paylaşılması planlanmaktadır.

Eğitimler; Okul Müdürü, Müdür Yardımcıları ve alanında Uzman öğretmenler tarafından verilecektir.

 

TEMALAR:

 

  1. Okulun bünyesinde 4 Farklı Yenilenebilir enerji modeli katılımcılarla incelenerek okullarına uygulanması yönünde bilgilendirilecektir.
  2. Okulda oluşturulan Ar-Ge birimi ile kendi eğitim setlerini oluşturma süreçleri konusunda katılımcılar bilgilendirilecektir.
  3. Okul bünyesinde oluşturulan kulüpler sayesinde sosyal etkinlikler yönetmeliği doğrultusunda öğrencilerin üretime yönelik gelişim süreçleri konusunda katılımcılar bilgilendirilecektir.
  4. Döner Sermaye işletmesince üretilen okulda tasarlanmış ve marka tescili yapılmış ürünler konusunda katılımcılar bilgilendirilecektir.

KAZANIMLAR

  • 4 Farklı Yenilenebilir enerji modeli hakkında bilgi sahibi olunacaktır.
  • Ar-Ge birimi çalışmaları incelenecek ve tasarımdan üretime kadar olan süreç hakkında bilgi sahibi olunacaktır.
  • Öğrencilerin öğrenmeye ve üretime yönelik gelişim süreçleri hakkında bilgi sahibi olunacaktır.
  • Marka tescil süreçleri hakkında bilgi sahibi olunacaktır.

Program Tarihi: 28-30.11.2022

Başvuru İçin Giriş Yapınız